Mlázovice

 

Městys Mlázovice

 

Mlázovice jsou sice rozlohou i počtem 600 obyvatel obcí nevelkou, panuje zde však čilý ruch. Městečko se nachází na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší, v klidné části jičínského regionu. Do větších sídel jako je Jičín, Nová Paka či Hořice, je to jen pár kilometrů, které jsou snadno překonatelné díky výborné dopravní obslužnosti.

Občané využívají přímo v Mlázovicích řadu služeb. Mladé nejvíce zajímá krásná školka a velké možnosti sportovního vyžití. Je zde také dostatek levných stavebních pozemků, které mají vybudované veškeré inženýrské sítě. Proto odsud neodchází mladí lidé do měst a městečko se pravidelně rozrůstá o nové rodinné domky.

Všichni obyvatelé i návštěvníci mají k dispozici poštu, vynikající restauraci, dva obchody a kulturní sál. Je zde zajištěno poskytování mnoha služeb místními řemeslníky. Mlázovice také provozují vlastní domov pro seniory i zdravotní středisko se stomatologem a praktickým lékařem. V péči mají rovněž významnou kulturní památku – Kostel Nejsvětější Trojice. V obci aktivně působí myslivecký spolek, hasiči a několik sportovních oddílů. Vyhlášené jsou služby místní knihovny, stejně tak rozsah nadstandardních služeb poskytovaných obecním úřadem, včetně systému CzechPoint. V provozu je zde nový sběrný dvůr.

Městečko je zajímavé i pro turisty. Protíná ho několik cyklotras a turistických stezek. Kromě jedinečných výhledů na panorama Krkonoš, jsou hlavní atrakcí mnohé pískovcové sochy rozeseté na veřejných prostranstvích a také tabulky umístěné na některých domech, které popisují významné osobnosti či události spjaté s daným místem. V letních měsících je oblíbené velké koupaliště, v zimě zase sjezdovka v místní části Mezihoří.

Mlázovice jsou místem s bohatou tradicí, ale také pulzujícím sídlem, které nabízí všem generacím příjemné podmínky pro život v 21. století.

 

Plný náhled fotografií naleznete ve Fotogalerii.

Kalendář

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
 
 
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje.